Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
חפש
שתפו
X

כתבות בנושא תזונת תינוקות - גרבר

כל המידע על תזונה נכונה ומותאמת לשלבי ההתפתחות של תינוקכם מהמומחים של גרבר, מחכה לכם בכתבות הבאות

מזון מותאם לתינוקות

אמא מאכילה את תינוקה במחית

איך לבחור ולשלב מחיות בתפריט התינוק?

תהליך המעבר של תינוקך למזונות מוצקים, הינו רב חושי, חוויתי, מהנה וצבעוני. זהו הזמן הנכון להשתית הרגלי אכילה נכונים כבר מהכפית הראשונה תוך דיאלוג תמידי עם תינוקכם. 

תינוק כבן חצי שנה יושב בכסא האוכל

למה חשוב שהמזון של התינוק יהיה מותאם בדיוק בשבילו?

מרגע תחילת ההיריון ועד גיל שנתיים , תקופה המכונה 1000 הימים הראשונים, קיים חלון הזדמנויות בו ניתן להשפיע על בריאות ילדנו גם לטווח הקרוב אך לא פחות חשוב מכך גם להמשך חייהם בעתיד וזאת ע"י תזונה נכונה לאם ולתינוק. 

חקלאי בשדה של גרבר

הירקות והפירות של גרבר – מהשדה ועד לכפית

לתינוקות שלנו יש צרכים תזונתיים ייחודיים, וחשוב שהמזון שלהם יותאם במיוחד להם. לפני שאתם בוחרים מחית לתינוק, בואו להכיר את שיטת הגידול הייחודית של גרבר, כדי לוודא שהתינוק שלכם מקבל את מחיות הפרי והירק האיכותיות ביותר.

מעבר למזונות משלימים והרגלי אכילה

איך גורמים לפעוטות לאהוב פירות

איך גורמים לפעוטות לאהוב פירות?

הרגלי האכילה שלנו נקבעים כבר מגיל אפס ומתעצמים בגיל חצי שנה, כשאנחנו מתחילים לטעום את המזונות המוצקים הראשונים. לכן, חשוב שנקפיד להקנות הרגלי תזונה נכונים גם לקטנטנים שלנו ועדיף לעשות זאת מהשלב המוקדם ביתר.

מעבר למזונות משלימים

הדרך המומלצת לעבור למזונות משלימים

המעבר למזונות משלימים מעלה שאלות רבות: ממה מתחילים? מפירות רכים כמו בננה או שאולי עדיף להתחיל עם ירקות? מתי לתת את הטעימות- לפני או אחרי הארוחה? איך נכון להאכיל את התינוק? המאמר שלפניכם נועד לענות על כל השאלות וללוות הורים ותינוקות במעבר נכון ובריא למזונות משלימים מוצקים

ארוחה משפחתית והתפתחות התינוק

הקשר בין ארוחה משפחתית להתפתחות התינוק

מסתבר שלארוחה משפחתית משותפת יש המון יתרונות והיא משפיעה מאוד על התפתחות התינוק.אז נכון, קשה להקפיד על ארוחה משפחתית בכל ארוחה, אבל פעם ביום זה אפשרי וגם חשוב ביותר. למה? הנה כמה סיבות משכנעות

מתכונים לתינוקות

מתכונים לקטנטנים

תקופת המעבר והתבססות תפריט המוצקים אצל המתוקים שלנו יכולה להיות חוויה מהנה, מגוונת, צבעונית ושמחה. אספנו עבורכם מגוון מתכונים שיכולים לתרום לחגיגה.

תזונת תינוקות בתקופת הקורונה

תזונת תינוקות בתקופה שכזו

בתקופה מאתגרת כמו זו, כשהילדים אתנו בבית, יש ליצור לעצמנו מעין שגרה, עוגנים וסדר יום. כל אלה יעזרו בהענקת מסגרת ובטחון עבור הקטנטנים. בנוסף, שימו לב לסימנים אולי זה הזמן המושלם להתחיל עם טעימות / חשיפה למזונות חדשים.

מגילת העצמאות של התינוקות

מגילת העצמאות של תזונת ילדים ותינוקות

כל הורה רוצה ילד עצמאי מלא ביטחון עצמי, שמחה ותחושת סיפוק. אבל מה עושים כשהדרך לשם לא תמיד קלה ואיך כל זה קשור גם לאוכל?

אבא מאכיל את ביתו בת החצי שנה בעת שיושבת בכסא האוכל שלה

סימני בשלות

מתי מתחילים לתת מזון מוצק לתינוקות? איך אדע מתי הרגע הנכון להתחיל? האם בגיל 6 חודשים? האם אמורים להיות סימנים נוספים? 

פעוט יושב בכסא האוכל ואוכל מצלחת מזון מוצק

תזמון ארוחת מוצקים בסדר היום

איזה כיף, התינוק שלכם כבר בשל לאכילה של מזונות משלימים, התחלתם את הטעימות ועכשיו עולות שאלות חדשות

תינוק יושב בכסא האוכל כשסביבו מרוחה פסטה ברוטב עגבניות, כולל על ראשו

התפתחות האכילה

אז הגעתם לשלב שהתינוק שלכם כבר אוכל מוצקים באופן קבוע, יש לו העדפות ברורות ואתם מתחילים לראות ניצנים של עצמאות, שהרבה פעמים מגיעים עוד הרבה לפני שתכננו אותם.

עציצים מצנצנות גרבר

עציצים מצנצנות של גרבר DIY

יש לכם צנצנות ריקות של גרבר? זה הזמן להפוך אותן לעציצי תבלינים למטבח!

תינוק יושב בכסא האוכל שלו

גיל 9 חודשים כאבן דרך נוספת בהתפתחות

בגיל זה קיימת התקדמות בהתפתחות מוטורית, תחושתית וקוגניטיבית. התינוק אט אט משכלל מיומנויות, מתפתחת אחיזת הצבת ואתה הבשלות להתנסות באכילה עצמאית.

פיתוח מיומנויות אכילה באופן עצמאי

פיתוח מיומנויות אכילה עצמאית - לטפס עוד שלב בסולם ההתפתחות

התפתחות מיומנויות אכילה הינה תהליך הדרגתי המתחיל כבר מהלידה. סביב גיל 8-9 חוד' מתחיל המעבר מגריפה ואחיזת המזון לאכילה עצמאית. שלב בו המוטוריקה העדינה משתפרת. זהו הזמן בו מתפתחת אחיזת הצבת/פינצטה – שימוש באגודל ובאצבע המורה לטובת תפיסת אובייקטים קטנים, ואז ניתן לאפשר לתינוק להחזיק אוכל לבד ולהאכיל את עצמו (מזון אצבעות). 

תינוק אוכל ומתלכלך שמח

מטפחים את אומנות האכילה

כיצד יודעים שהגיע הזמן הנכון לאכילה עצמאית? מדוע אכילה בידיים חשובה? ואילו מזונות מתאימים לתרגול אכילה עצמאית?

תינוק אוכל מכפית

לומדים לאכול - השלב הבא

כיצד נכון ללמד את התינוק לאכול מכפית, מדוע זמן איכות והאכלה קשובה חשובים כל כך ומהם הסימנים שמגלים לנו שהתינוק שלנו כבר שבע?

תינוקת יושבת ואוכלת בכסא האוכל שלה

רכישת מיומנות אכילה ואכילה עצמאית

פיתוח היכולות המוטוריות יעניקו לקטנטן שלך תחושת עצמאות! איך נוכל לעזור לו? מתי מגיע הזמן לאכילה בכפית? ומדוע חשוב לגוון את המזון? כל התשובות כאן

תינוק כבן חצי שנה שאוכל מזון מוצק

מדוע להמשיך להניק כשהתינוק שלי כבר אוכל מזון מוצק?

הידעת? לתינוקות שינקו באופן בלעדי בחודשים הראשונים לחייהם, יש יותר סיכוי לפתח הרגלי אכילה בריאים, כשהם יגיעו לגיל בית ספר.

פעוט אוכל מזון מוצק

המאכלים הראשונים של תינוקך עשויים להיות המועדפים עליו בעתיד

עכשיו כשתינוקכם כבר בן 6-8 חודשים, חשיפה למגוון של מאכלים מזינים, טעמים ומרקמים, עשויה לעצב את העדפותיו התזונתיות בתור ילד.

חביתה מקושקשת בצלחת

מתי כדאי להציע לתינוק חיטה, ביצים או אגוזים?

כדאי לדעת! הזמן לחשוף את התינוק לחיטה, ביצים, דגים ובוטנים אינה שונה מהזמן שבו תכננתם לחשוף לשאר המזונות. חשיפה של התינוק למאכלים אלו מוקדם, החל מגיל חצי שנה, עשויה להפחית את הסיכון לאלרגיה למזונות אלו החשודים כאלרגנים.

תינוק אוכל בכפית

עד כמה תורמת האכלה קשובה, לבריאות התינוק, למשך כל חייו

האכלה קשובה בהתאם לסימני הרעב והשובע של התינוק חשובה ביותר. כהורים, שמציעים לתינוק שלכם מזון משלים, ודאי תמצאו את עצמכם מעודדים אותו לאכול "רק עוד כפית אחת" או לסיים מהצלחת. במקום להתמקד בכמה התינוק אוכל, כדאי לשים לב לסימנים שלו.

תינוק אוכל מזון מוצק

עוד ביס אחד ודי...

כמה פעמים אמרתם את המשפט הזה? כמה פעמים מצאתם את עצמכם מנסים לשכנע לסיים מהצלחת? רק עוד קצת? ואולי תוך כדי שיר, משחק? צפיה בטלוויזיה? כמה פעמים הרגשתם תסכול מהמצב? "אם הוא רק היה אוכל לי"... כך תתמודדו בהצלחה עם ילד שמסרב לאכול

טיפים לתזונה נכונה מהיועצות של גרבר

סימנים שהתינוק מוכן למזון מוצק

סימנים שהתינוק שלך מוכן למזון מוצק

אם התינוק שלכם מקרב ידיים וחפצים אל הפה ומביע עניין באוכל, יכול להיות שהוא מוכן לנסות מזון מוצק. שרון לפיד, דיאטנית קלינית ויועצת תזונתית של גרבר, עם הסימנים המזהים.
 

כיצד נבסס את הארוחות הראשונות של התינוק

כיצד נבסס את הארוחות הראשונות של התינוק?

איך חושפים את התינוק למזון חדש? מתי לסיים את הארוחה? שרון לפיד, דיאטנית קלינית ויועצת תזונתית של גרבר, על הדרך לבסס הרגלי אכילה נכונים ובריאים. 

סוגי מזונות מומלצים לתינוק

סוגי מזונות מומלצים לתינוק

התחלתם לשלב מוצקים בתזונה של התינוק? שרון לפיד, דיאטנית קלינית ויועצת תזונתית של גרבר, על המזונות שמומלץ להתחיל איתם ועוד טיפים להמשך. 

אכילה עצמאית מזון אצבעות

אכילה עצמאית, מזון אצבעות ודוגמה אישית

לקראת גיל 9 חודשים התינוק יכול להתחיל לאכול לבד, בעידוד ההורים וכמובן תחת השגחה. שרון לפיד, דיאטנית קלינית ויועצת תזונתית של גרבר, על אכילה עצמאית, מזון אצבעות ומה שביניהם.

תינוק אוכל מזון מוצק

עוד ביס אחד ודי...

כמה פעמים אמרתם את המשפט הזה? כמה פעמים מצאתם את עצמכם מנסים לשכנע לסיים מהצלחת? רק עוד קצת? ואולי תוך כדי שיר, משחק? צפיה בטלוויזיה? כמה פעמים הרגשתם תסכול מהמצב? "אם הוא רק היה אוכל לי"... כך תתמודדו בהצלחה עם ילד שמסרב לאכול

חפש

עדיין לא מצאתם את מה שאתם מחפשים?

נסו את מנוע השאלות החכם שלנו. תמיד יש לנו משהו בשבילכם