MyFeed Personalized Content
הורות מודרנית

הורות מודרנית

עושים את הצעדים הראשונים בהורות? אנחנו מקשיבים לכם!

אם יש דבר אחד, שכל ההורים בעולם מסכימים עליו, זה שהורות היא מורכבת ומפתיעה יותר מכל דמיון.
כדי שנוכל להיות כאן עבורכם, התחלנו במקום הכי טוב... בהתחלה. ופשוט הקשבנו לכם.

להבין את האתגרים איתם אתם מתמודדים

כבר מעל 150 שנים אנחנו מלווים מיליוני הורים ברחבי העולם. לצד פריצות הדרך המחקריות, אנחנו מקפידים להיות הכי קשובים לצרכים ולאתגרים שלכם. אנחנו לצידכם בכל גיהוק, פליטה, חיוך וגם בכל מה שביניהם.

אמא ותינוק מחייכים זה לזו
אבא מציץ אל התינוק שלו בעגלה

איך להגיע הכי מוכנים להורות?

מצפים לתינוק או שהוא כבר מכורבל בזרועותיכם ואין לכם מושג מה עושים? (ששש... לא לגלות, אבל אף אחד באמת לא יודע) הצצה קטנה בצ'קליסטס שלנו ואתם בדרך הבטוחה

איזה מן הורים אתם? אין תשובה לא נכונה
האם הרגשתם בדידות במהלך שנת ההורות הראשונה שלכם?

כן? אל דאגה! מרבית ההורים הרגישו לא פעם בדידות בתחילת דרכם החדשה. בדידות שאפילו חיבוק של תינוק או תמונות שמחות בפיד לא מצליחים להפיג... באמת שיהיה בסדר. זה הולך ומשתפר עם הזמן וסביבה תומכת יכולה מאוד לעזור לא? איזה כיף! נראה שזכיתם במשפחה קרובה וסביבה תומכת. אבל אם בכל זאת ברגע אחד נדיר, זוחלת לה פנימה בדידות מדכדכת - מבט קטן על התינוק המתוק ושיתוף הקרובים לכם ברגשותיכם, יכולים לגרום גם לרגע הזה לעבור

האם אתם חולקים את הטיפול והמחויבות הכרוכה בגידול התינוק החדש?

כן? ה"ביחד" הופך הכל לקל יותר. אז אם אחד מכם אחראי על האמבטיה, והשני מכין בינתיים את ארוחת הערב - או להיפך - להכל יהיה טעם טוב יותר. לא? שמירה על איזון במצב החדש הזה, היא משימה מאתגרת מאוד. אבל כמו כל דבר בחיים, הזמן והפתיחות ובעיקר החברות, משפרים הכל. וכשחולקים במטלות ומסדרים תורנויות, קל יותר לג'נגל בין החיים - והחיים החדשים שהבאתם לעולם.

במהלך השנה הראשונה שלך כהורה, האם חווית הרבה עליות ומורדות מבחינה רגשית?

כן? זה מרגיש לפעמים כמו רכבת הרים אמוציונלית... רגע אחרי תחושת הנפילה ואבדן השליטה, מספיק בדרך כלל מבט אחד בפרצוף הקטן והמתוק והכל עובר. לא? מרשים ביותר! רוב ההורים מתארים את השנה הראשונה כישיבה בקרון הראשון של רכבת הרים אימתנית שדוהרת למעלה, למטה ונופלת בנפילה חופשית.

האם קורה שאתם חשים לעיתים רגשות אשם?

כן? ברור שכן! מי לא? ואנחנו יודעים בדיוק למה: בגלל החזרה לעבודה, כי ההנקה לא ממש הולכת בקלות, כי הקפה עם חברים יצא בדיוק כשעלה לפיצקי החום. אבל די, אין בזה שום טעם. כולנו היינו שם, כולנו הרגשנו כך. חשוב שתדעו עמוק בפנים, שאתם תמיד עושים את הטוב ביותר שאתם מסוגלים לו - וזה תמיד מספיק. לא? רגשות אשם מאוד שכיחים בתקופה הזו. כל הכבוד שאתם מצליחים להתמודד, בדיוק בזמן שבו הכי קל להרגיש את הלחץ להיות הורים מושלמים.

הייתם אומרים שהתינוק שלכם הוא "תינוק נוח"?

לא? טוב טוב, סליחה ששאלנו. תינוקות... הם מתוקים כל כך אבל מה לעשות, גם בוכים הרבה, ישנים מעט, אוכלים כל הזמן וכן, גם פולטים פה ושם... נדבר על זה שוב בעוד כמה שנים ;) כן? מעולה! תהנו מזה, נצלו את הרגעים השקטים ולכו להכין לעצמכם כוס קפה חם

זוג הורים ותינוק מחובקים ומחייכים
להיות הורים זה...

מאתגר, מדהים, מצחיק, מפליא, מתיש, אבל תמיד תמיד מלא באהבה!

בואו נמצא לזה שם...
הרעה בתנאים:

את כל כך ממוקדת בהאכלה, החתלה, הרגעה והשכבה של התינוק וחוזר חלילה, לאו דווקא בסדר הזה – כשאת נזכרת שעוד לא צחצחת שיניים... והשעה 12:00 בצהריים.

חדר בריחה:

החדר הזה שאת בורחת אליו כשאת חייבת לברוח, רק לרגע, מכל הבלגאן והבכי ולהיות לבד כדי להיזכר רגע מי אני מה אני ולגנוב דקה אחת עם עצמך. וכן, חדר השירותים לגמרי עונה על ההגדרה.

אמאלהההההה:

כשאת קולטת בבת אחת שטכנית את אמא אבל בפועל - אין לך מושג מה זה אומר, איך מתפעלים את כל הסיפור הזה, איך את יודעת אם את עושה את זה נכון (מה שזה לא אומר) ומתי את אמורה להספיק לישון. או סתם לנשום.

חופש"ש (חופשת שינה):

כשהפעם האחרונה שהייתם כל כך עייפים היתה בטירונות בצבא וכל מה שאתם רוצים עכשיו זה לצאת לחופשה, הרחק מתינוקכם האהוב, כדי לעשות את הדבר האחד שאתם רוצים לעשות: לישון.

נתקת נפוצה:

כשאתם מנותקים לגמרי ממה שקורה בעולם החיצון כי כבר חודשיים לא יצאתם מהבית, לא ראיתם אנשים ולא התעדכנתם בכלום והחדשות היחידות שאתם מעודכנים בהן זה מתי הוא אכל, מתי הוא ישן וכמה קקי הוא עשה.

טיים איז מאמי:

כשהזמן שלך פשוט בורח לך בין הידיים ואת כל כך עסוקה בהאכלה, החתלה, הרגעה והשכבה וחוזר חלילה, שרק ב- 12:00 את קולטת שכבר צהריים ועדיין לא צחצחת שיניים.

תסמונת המתחזה:

כשאתם מעמידים פנים שאתם ישנים עמוק כדי שהפרטנר יקום להרגיע את התינוק שבוכה.

הדעתנים:

הזרים המוחלטים האלה שיש להם דעה על כל דבר שקשור בגידול התינוק שלכם ואוהבים לתת לכם עצות למרות שממש לא ביקשתן אותן.

מאמא דרמה:

הרגעים האלה כשאת בטוחה שאת עושה הכל לא נכון בזמן שכולם מסביבך מצטיינים ולוקחת את זה קשה. מאד קשה.

היכון, הכן, שפריץ!:

כשהוא מחליט לעשות פיפי בדיוק, אבל בדיוק, ברגע שהורדתם לו חיתול כדי להחליף, וזה תמיד בזרם קשת שיכול להתחרות עם המזרקות המובילות של רומא.